Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka kritikuar kryedemokratin Lulzim Basha për heshtjen e tij ndaj akuzave të kryebashkiakut Erion Veliaj.

E ftuar në emisionin “Byro Politike”, Kryemadhi tha se për punët që Veliaj ka bërë në kryeqytet, të gjitha fondet i ka gjetur Basha.

“Se flet Erion Veliaj dhe thotë kam bërë këtë e atë. Pa votat e LSI-së nuk i bënin dot. Fondet e Pazarit të ri ia ka gjetur Lulzim Basha. Fajin e kanë të PD-së që nuk flasin ore. Edhe bulevardin e ri e ka bërë Lulzim Basha se ka gjetur fondet. Po se nuk flet ai,”-tha Kryemadhi. 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here