Ljuis Hemilton është piloti më i mirë i momentit në Formula 1, teksa i është vënë pas thuajse çdo rekordi të legjendës Majkëll Shumaker. Anglezi ka kombinuar në mënyrë perfekte cilësitë e tij me makinën Mercedes dhe është bërë i pakonkurueshëm nga askush, duke siguruar titullin e shtatë, çka do të barazonte legjendën gjermane.

Këto ditë Formula 1 është pushim dhe Hemilton nuk ka qenë në njëvendëshen e tij, por në një tjetër Mercedes. Modeli i makinës elektrike ECQ i markës gjermane, duket se është i preferuari i tij, por mbrëmë e ka lënë në “baltë”. Përmes një postimi në rrjetet sociale, anglezi shprehet se njëra prej gomave iu ça në autostradë dhe më pas iu desh ta zëvendësonte vetë me gomën rezervë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here