Gazetari Alfred Peza shkruan në profilin e tij se Albin Kurti ka marrë mësimin më të madh të jetës dhe ai u rrëzua nga Hashim Thaçi, Isa Mustafa, Ramush Haradinaj, etj. Por gazetari shprehet se ky nuk ishte momenti me i mirë për të rrëzuar qeverinë pas 5o ditë qeverisje:

Postimi i Pezës: Albin Kurti ka marë sot mësimin më të madh të jetës së tij, duke humbur një betejë, por jo luftën përballë elitës së vjetër politike në Prishtinë.
Hashim Thaçi, Isa Mustafa, Ramush Haradinaj & Co, ia dolën që të rrëzonin qeverinë “Kurti”, të mbështur nga Vjosa Osmani& Co, në mes të luftës ndaj Covid-19.
50 ditët e Albinit si Kryeministër, shënuan një rekord negativ në jetgjatësinë e qeverive në 21 vitet e pas çlirimit të Kosovës. Duke rrëzuar atë të 100 ditëve, jo të Napolonit, por të qeverisë së parë të Ramushit.
Pas fitores së luftës ndaj koronavirusit, qytetarët e Kosovës duhet të fitojnë paqen demokratike në vend. Përmes një lufte të re. E cila duket sikur sot mbaroi. Por në fakt, ajo vetëm sapo ka filluar.
Është lufta finale për demokracinë moderne dhe stabilitetin afatgjatë të Kosovës së re europiane

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here