Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vendosur të largojë nga grupi parlamentar ish-kryeministrin Sali Berisha, derisa të dalë në dritë e vërteta, e vendimit të Departamentit Amerikan të Shtetit.

Analisti Armand Shkullaku shprehet se Berisha ka qenë kundër në çdo vendim që ka marrë Lulzim Basha.

Sipas tij, ai nuk ka dalë publikisht pasi do ikte pesha e tij në parti.

“Çdo vendim që ka marrë Luli nuk ka qenë dakord Berisha, por për të mos rënë në sy dhe për tu dukur që mbrapa Lulit jam unë, Berisha ka pranuar çdo vendim me demek që i kam bërë unë pra nëse do thoshte që nuk jam dakord me Bashën ikte pesha Berishës. Ai ka qëndruar mbrapa dhe ka pranuar çdo vendim për tu dukur në publik dhe për të thënë që Berisha e beri se Luli është de juro”, u shpreh Shkullaku në MCN Tv.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here