Qyteti i gurtë i Gjirokastrës u mbulua ditët e fundit nga petku i bardhë i dëborës, duke ofruar një peizazh mahnitës për këdo që e viziton atë në këto ditë dimri.

Gjirokastra shquhet për bukuritë e tij arkitekturore, për rrugicat me kalldrëme, apo dhe kalanë historike.

Reshjet e dëborës e kanë bërë peizazhin e qytetit edhe më piktoresk. Që prej ditës së djeshme qytetarët gjirokastritë i janë gëzuar borës, e cila sot ka zbardhur pothuajse të gjithë qytetin.

Në këtë fotogaleri të publikuar nga bashkia e Gjirokastrës mund të shijoni pamjet e mrekullueshme të qytetit të gurtë të mbuluar nga flokët e dëborës.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here