KreuKronikë“Hajde me xhaxhin të të çoj diku”, i moshuari në Astir kap...

“Hajde me xhaxhin të të çoj diku”, i moshuari në Astir kap të miturën nga krahu, e fut në ashensor dhe tenton të abuzojë me të, nëna e vajzës: E ka bërë dhe me dy shoqet e saj

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur pasditen e kësaj të premteje në Tiranë. Një e mitur i ka rrëfyer të ëmës se është përballur një burrë i panjohur për të cilin familjarët dyshojnë se ka tentuar të abuzojë seksualisht me vajzën.

Ngjarja sipas nënës së të miturës me inicialet A.M, ka shkuar menjëherë në Komisariatin e Policisë Nr. 6 në Tiranë për të bërë denoncim, por tregon në dëshminë e saj se nuk e njeh atë që e quan ‘abuzues’. Fax News mëson ekskluzivisht se vajza e mitur jeton me familjen e saj në Astir pranë vendit të njohur “Vila L”, ndërsa ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:00 të pasdites së kësaj të Premteje.

“Vajza zbriti nga banesa me dy shoqet e saj. Një burrë i moshës rreth 60 vjeç e kapi nga krahu. E mori fillimisht me të mira duke e ftuar gocën ta shoqëronte. Më pas i tha “hajde me xhaxhin të të çoj diku”. Vajza sapo është larguar prej tij, ma rrëfeu çfarë kishte ndodhur. Erdha në komisariat të bëj denoncimin. Nuk e njoh personin abuzues, se kam parë kurrë edhe në lagje”, thotë në dëshminë e saj nëna e të miturës.

Në praninë e psikologut, të nënës dhe xhaxhait të saj është pyetur nga Oficerët e Policisë Gjyqësore edhe e mitura A.M e cila ka treguar gjithçka që kishte ndodhur.

“Më tha mua më ço deri në katin e pestë. Deshi të më fuste në ashensor, nuk e njihja dhe më kapi paniku. Ai më mbante për dore dhe iu shkëputa duke vrapuar. Të njëjtën gjë bëri edhe me dy shoqet e mia, janë moshatare me mua por edhe ato vrapuan pas meje të tmerruara”.

Fax News mëson se grupi i hetimit që do të ngrihet për këtë çështje do të sekuestrojë kamerat e sigurisë në pallatin ku banojnë të miturat apo në bizneset përreth. Do të vëzhgohen pamjet për të bërë të mundur gjetjen e imazheve të burrit, identifikimin dhe kapjen e tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

spot_img