KreuKronikëHetimet ndaj ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Krimet e Rënda i japin edhe tre...

Hetimet ndaj ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Krimet e Rënda i japin edhe tre muaj afat prokurorisë për dosjen

Në pritje të letër porosive nga jashtë vendit prokurori i krimeve të rënda Klodian Braho i ka kërkuar gjykatës të zgjat me tre muaj afatet për dosjen ndaj ish eprorit të tij dhe ish kryeprokurorit Adriatik Llalla.

Llalla nëpërmjet avokatit e ka kundërshtuar këtë kërkesë ndërsa gjykata e Krimeve të Rënda i ka zgjatur këto hetime deri në dhjetor të 2019, kur prokuroria duhet të marrë një vendim nëse do e dërgoj çështjen në gjyq apo pushojë. Llalla po hetohet për shpërdorim detyrë dhe fshehje pasurie.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

spot_img