Albin Kurti, kryemnistri i ri i Kosovës zhvillon vizitën e tij të parë zyrtare në këtë detyër në Tiranë.

I pritur nga kryeministri Edi Rama ai u takua me të gjithë pjestarët e kabinetit dhe qeverisë që e mirëpritën. Mes tyre dhe dy ministrat kosovarë, Gent Cakaj dhe Besa Shahini.

Ajo që ra në sy gjatë takimit ishte ministrja e Arsimit Besa Shahini e cila ndryshe nga kolegu tjetër i saj kosovar, e ka takuar shumë ftohtë Kurtin, dhe me një pamje tepër serioze. Kujtojmë që bashkëshorti i saj Dardan Molliqaj ka qënë pjesë e partisë së Kurtit dhe u largua.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here