Policia e Memaliajt ka ushtruar kontroll në zonën e fshatit Vasjar ku në afërsi të një stani në një zonë të pyllëzuar ka gjetur të mbjellë disa fidanë narkotikë.

Në pranga është vënë bariu i stanit i cili akuzohet për kultivim të bimëve narkotike.

NJOFTIMI

Memaliaj

Vijon kontrolli i territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.

Vihet në pranga 1 shtetas.

Shërbimet e Stacionit të Policisë Memaliaj, në vijim të kontrollit të territorit për parandalimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike, kanë bërë arrestimin e shtetasit M. Sh., 60 vjeç, banues në fshatin Vasjar, Memaliaj, pasi në afërsi të stanit të tij, në një zonë të pyllëzuar në fshatin Vasjar, u gjetën të kultivuar disa fidanë narkotikë.

Vijon intensivisht kontrolli i territorit për evidentuar, parandaluar dhe goditur çdo tentativë për kultivim të bimëve narkotike.

Materialet në ngarkim të shtetasit të mësipërm i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here