Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një tjetër reagim sot pas deklaratave të forta të Yuri Kim ndaj tij. Berisha vijon të publikojë foto më zyrtarë të lartë amerikanë, si për të treguar lidhjet e forta ndër vite me Amerikën.  

“Me dy burra te mëdhenj të kombit amerikan që bënë historinë! Miq të mi në Vlorë 25 vjet më pare. sb”, shkruan Berisha ditën e sotme në Facebook në foton me ish-Presidentin e ndjerë amerikan George H.Ë. Bush dhe Gjeneralin Collin Poëell.

Por ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu i ka nxjerrë Berishës dhe fotot nga komunizmi duke i kërkuar që të publikojë të gjitha fotot.

“Doktor, publikoji të gjitha fotot, jo vetëm të fundit…”, shkruan Spahiu.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here