Seketari amerikan, Majk Pompeo ka reaguar pas çeljes së negociatave të Skqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në. 

Sekretari Pompeo thotë se SHBA mirëpret vendimin e BE-së për hapjen e negociatave me të dy vendet dhe i siguron ata që do të kenë mbështetjen dhe partneritetin e SHBA-ve në çdo hap.

“Ne mirëpresim vendimin e Këshillit Europian për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. 

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të jenë partneri juaj në çdo hap që do hidhni”, shkkruan Pompeo, në Twitter.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here