Jugu i Shqipërisë është tronditur mëngjesin e sotëm nga lëkundje tërmeti. Sipas EMSC-së bëhet fjalë për një tërmet me magnitudë 4.1 ballë.

Tërmeti u shënua rreth orës 07.25 dhe epiqendra ka qenë 5 km në perëndim të Borshit dhe me një thellësi prej 18 km.

Lëkundjet janë ndjerë në Gjirokastër, Himarë dhe Vlorë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here