Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur pas mbledhjes së sotme të Grupit Parlamentar të PD-së, duke thënë se interesi i shqiptarëve është parësor dhe kjo forcë politike sipas tij i shërben këtyre interesave.

Kryedemokrati në fjalën e tij dha mesazhin e qartë, duke iu referuar deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha për mbajtjen e Kuvendit Kombëtar, se “demokratët mish për top nuk i përdor dot askush”.

“Mbi interesat e gjithkujt është ai i Shqiptarëve, PD do i shërbej këtyre interesave, demokratët mish për top nuk i përdor dot askush”, tha Basha.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here