23-vjeçarja e cila është ngacmuar seksualisht nga ish-ministri i Shëndetësisë, së Kosovës Numan Baliq, është rrëfyer së fundmi për ‘Klan Kosovën’.

Ajo thotë se pasi i ka vizituar vajzën, doktori ka dashur t’i tregojë pajisjet për shërimin e të bijës e cila qëndronte prej 17 ditësh në spital. Më tej gruaja shton se ai e ka kapur përdore e ka futur në dhomë dhe më pas ka fikur dritën. Në intervistën për mediat kosovare viktima e abuzimit shprehet se Baliqi i ka thënë se po i mat pulsin ndërkohë ka nisur duke e prekur.

“Më kapi përdore dhe më mshelli mrena me zor. E mshelli derën dhe ndali dritën.I thashë çele derën se thirra sigurimin. Siç isha shtrirë, tha po du me ta mat pulsin e zemrën dhe tensionit.Më kapte, duke me më ledhatu. E shtyva dhe e çela derën dhe ika”, tha ajo.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here