Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, akuzoi opozitën se ka shpërndarë bombat molotov për protestën e ditës së shtunë.

“Molotovi është prodhuar nga njerëz që dinë ta bëjnë dhe është shpërndarë më tej. Pra, kemi të bëjmë me organizim të mirëfilltë, për të cilin nuk kishim dijeni. Janë futur molotov në vendin tonë në mënyrë ilegale sepse janë futur nën koperturë politike”, theksoi ministri në studion e “Top Show”.

“Ne pritëm qytetarë në protestë, jo njerëz të armatosur. Kjo është situatë që i kalon të gjitha kufijtë e logjikës”, shtoi Lleshaj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here