Vedat Muriqi merkaton që sapo u mbyll u bashkua me Lacion nga Fenerbahçe për shifrën e 20 milionë eurove në total. Pas zbarkimit në Itali ai u kthye edhe njëherë në Turqi për të mbyllur disa dokumentacione dhe atje u konstatua me koronavirus. Sulmuesi qëndroi 14 ditë i izoluar në Stamboll dhe më pas u kthye në Itali.

Pas disa vizitave mjekësore te Lacio, Muriqit iu zbulua një dëmtim dhe për rreth tre javë sulmuesi u desh të punonte për të rikuperuar këtë problem fizik. Pritjes për të debutuar me Lacion duket se i ka ardhur fundi. Nga Italia mësohet se Muriqi e ka kaluar dëmtimin dhe do të jetë në dispozicion të trajnerit Inzagi për sfidën e nesërme ndaj Sampdorias (18:00).

Lacio ka publikuar listën e të grumbulluarve për këtë sfidë dhe në të është edhe emri i Muriqit. Një lajm shumë i mirë për sulmuesin, i cili nuk pritet ta nisë nga minuta e parë nesër, por me siguri do të ketë minuta në dispozicion nga Inzagi, duke parë edhe se në këtë ndeshje mungon sulmuesi kryesor, Çiro Imobile.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here