Deputeti i PS, Alket Hyseni është shprehur se nënshtetësitë e dhëna nga Meta, në shumë raste cenojnë sigurinë kombëtare. Këtë deklaratë e ka kundërshtuar në “Open” analisti Agron Gjekmarkaj teksa i kujtoi avionët me drogë.

Pjesë nga debati:

Hyseni: Unë nuk jam nga numrat. Unë shqetësohem nga kriteret. Jam i sigurt që në ato persona që kanë marrë nënshtetësinë nuk i plotësojnë kushtet. Kjo cënon sigurinë kombëtare.

Gjekmarkaj: Po çfarë sigurie flisni? Na fyeni inteligjencën më këto që thoni. Nga ana tjetër keni 400 milionë nga inceneratorët. Hynë e dalin avionat më drogë, ju thoni siguria kombëtare.

Abilekaj: Ju keni sirianë që lëvizin në të gjithë Tiranën pa dokumentacione dhe thua se është cënuar siguria kombëtare.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here