Federata Shqiptare e Futbollit bën të ditur se sektori i garave ka bërë disa modifikime në Kalendarin e Kategorisë Superiore dhe at ëtë Kupës së Shqipërisë, pasi futbolli u ndërpre për një javë për shkak të dhunës në stadium dhe bojkotit të arbitrave.

Sipas FSHF, ndeshjet e kthimit të turit çerekfinal të Kupës së Shqipërisë do të zhvillohen më datë 3 Prill. Ndeshjet gjysëm finale do të zhvillohen në 24 Prill dhe 8 Maj 2019.

Ndërkaq, finalja e madhe e Kupës së Shqipërisë për edicionin 2018-2019 do të zhvillohet ditën e dielë më datë 2 Qershor.

Java e 36-të e Kategorisë Superiore, e planifikuar për tu luajtur më datë 25 Maj do të zhvendoset për datë 29 Maj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here