Tirana u mund në shtëpi nga Teuta dhe 25 herë kampionët janë shumë larg sezonit të shkuar, por jo vetëm kaq, nëse vijojnë me këtë ritëm do të jenë pjesë e skuadrave që do të luftojnë për mbijetesë këtë sezon. Nga Kupa e Shqipërisë janë eliminuar nga modestët e Korabit dhe Europa duket shumë larg deri më tani…

Kanë një ndeshje mjaft delikate në Shkodër, me skuadrën që ka kryesuar me meritë Superioren, nga fillimi e deri më tani, por që duket se pritet që të ketë mjaft vështirësi stafi bardheblu, pasi janë tri mungesa.

Me Hoxhallarin e ndëshkuar me kartonë, por edhe me Muçin e larguar, nuk do të jetë as Najdovski.

Pra, probleme në mbrojtje dhe sulm, me lojhtarë që kanë mbajtur jo pak peshë në radhët e skuadrës së Tiranës këtë sezon, ndërsa bardheblutë do të kërkojnë kthesën…

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here