Paraditja paraqitet me kthjellime dhe vranësira. Por gjatë mesditës dhe në vijim vranësirat do të zhvillohen duke sjellë reshje shiu në zonat bregdetare, ndërsa nga reshjet e dëborës do të përfshihet pjesa më e madhe e zonës malore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -7°C deri në 8°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar dallgëzim mbi 4 ballë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here