Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të mbizotërojnë territorin shqiptar gjatë gjithë ditës, ku paraditja do të jetë me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore.

Ndërsa orët e mesdites shfaqin vranësirat e lehta në një pjesë të mirë të vendit tonë, por mbrëmja sërish rikthen kthjellimet.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 35°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri në 45 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here