Mbetemi në ndikimin e masave ajrore të nxehta me origjinë afrikane duke kunshtëzuar mot të kthjellët dhe temperatura të larta në territor, situatë e cila vijon deri në mbrëmje ku priten vranësira të pakta në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje duke bërë që termometri të ngjitet deri në 40 gradë celsius.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here