Ky është momenti kur dy gjeneralë të Gardës Revolucionare Islame u vranë në sulmin ajror amerikan në aeroportin e Bagdadit.

Nga bombardimi mbeti i vrarë edhe Gjenerali Qasem Soleimani, kreu i forcave elite të Gardës Revolucionare të Iranit.

Pamjet e filmuara pranë aeroportit dhe të shpërndara nga stacioni televiziv irakian “AhadTV”  tregojnë një shpërthim të madh pasi njëra nga dy makinat u shkatërrua nga raketat precize të premten në mëngjes.

Publikohet video/ Ja momenti kur SHBA vret gjeneralin iranian 🚨

Posted by tirananews.al on Friday, January 3, 2020

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here