Qeni antidrogë i bën “gjëmën” shqiptarit në Itali.

Dy ditë më parë autoritetet italianë arrestuan një 38-vjeçar shqiptar në zonën e Brindisit pasi në makinën e tij iu gjet një sasi prej 7 kg heroinë.

Guardia di Finanza ka publikuar sot momentet ku janë kryer kontrollet në makinën e të riut shqiptar.

Siç shihet dhe nga pamjet, 38-vjeçari kishte çmontuar pjesën e radios të vendosur në kroskot dhe kishte krijuar një depo ku kishte vendosur 12 pako me heroinë.

Ka qenë qeni antidrogë i cili ka zbuluar lëndën narkotike. Fillimisht karabinierët ndaluan makinën në afërsi të Brindisit për një kontroll rutinë.

I riu shqiptar u tha efektivëve se do të nisej drejt Shqipërisë përmes Brindisit, por duke qenë se me vete në makinë nuk kishte asnjë bagazh, kjo i ka bërë karabinierët të dyshojnë.

Pas kontrollit, qeni antidrogë sinjalizoi se diçka fshihej pas radios. Pas çmontimit, efektivët zbuluan pakot e drogës.

Ato ishin të mbështjella me tre shtresa në mënyrë që t’i shpëtonte nuhatjes së qenve antidrogë.

Pas arrestimit, policia i sekuestroi shqiptarit dy telefona celularë dhe 760 euro cash.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here