Mbarë bota ka kthyer sytë mbrëmjen e sotme nga Parisi, pas zjarrit fatal që përpiu katedralen shekullore të ‘Notre Damit’.

Së fundmi në lidhje me këtë ngjarje ka reaguar edhe kryeministri Rama dhe ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një statusi në Facebook. Rama ka shprehur pikëllimin e tij me një emoj (me lot në sy) ku e shoqëron me një foto ku shihet ‘Notre Dame’ teksa digjet. Ndërsa Berisha shkruan se: ”
Parisit, Frances, qyteterimit perendimor dhe mbare njerezimit do t’ju mungoje Katedralja, simboli krenar e magjeps i perjetesise se tyre! Çfare humbje e pakufishme!”.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here