Klevis Balliu ka dekalruar se kryeministri Rama është i mërzitur dhe i tmerruar nga përgjimet që sjell Bild nesër. Më pas ai ka thënë se nuk do të mbajë dot zgjedhje me 30 qershor. 

Ish-deputeti i PD, Klevis Balliu, nuk ka duruar dhe i është përgjigjur ironisë së kryeministrit Rama ku nga Pogradeci me anë të një filxhani e vuri në lojë së bashku me kryetaren e  LSI, Monika Kryemadhi.

Balliu shprehet se Rama është tmerruar nga përgjimet që paralajmëruar nga gazeta gjermane Bild për ditën e nesërme. Më pas ai ka shtuar se opozita nuk do të lejojë që të mbahen zgjedhjet më 30 qershor. 

“Karriget bosh në mitingjet e Ramës në Pogradec. Sipas filxhanit të Lindës që ja more Sorosit ajo është mërzitur për Spiropalin dhe ti je i tmerruar për përgjimet që sjell Bild nesër. Dhe sipas filxhanit ti me 30 qershor do bësh zgjedhjet e Noc Rrokut jo vetëm në Pogradec por në mbarë Shqipërine”, ka shkruar Balliu.

Kujtojmë se Rama në mitungun e Pogradecit ka thënë me ironi se rrugën ja bllokoi çuni i Fahriut.

“Këtu është zona e Bahri Falliut doja t’u tregoja me filxhan. I thotë, Faro shoh një peshk të madh, në formë F-je, edhe lek i madh Faro, lek i madh, edhe Faro i thotë po kjo K-ja këtu çfarë është? Koran? Joooo Faro i thotë, kjo K-ja është Klevisi, edhe i thotë Farua, po ca bën ky këtu? Po më ha lekët mua?” ka thënë Rama me ironi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here