Kryeministri Edi Rama me ane te nje postimi ne rrjetet sociale shprehet se ne kete tragjedi ne Turqi jemi prane popullit turk dhe Turqise mike.

“Shumë e trishtueshme fatkeqësia që ra mbi Turqinë mike prej një tërmeti të rëndë, ku janë shënuar edhe jetë të humbura! I jemi pranë popullit turk dhe lutemi që Zoti t’u japë autoriteteve të vendit dhe Presidentit @RTErdogan të gjithë forcën për ta përballuar këtë tragjedi”, shkruan Rama, ne kete mesazh qe ia drejton dhe presidentit turk Rexhep Taip Erdogan.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here