Dy prefektë janë liruar nga detyra, pasi do të kandidojnë për kryetarë bashkie.

Bëhet fjalë për prefektin e Elbasanit, Gledian Llatja dhe atë të Shkodrës, Valdrin Pjetri.

Mësohet se Llatja do të kandidojë nën siglën e PS-së për Bashkinë e Elbasanit, ndërsa Pjetri do të garojë për Bashkinë e Shkodrës.

Lirimi nga detyra është marrë sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave. Sakaq, në vend të Valdrin Pjetrit është emëruar Çesk Millja.


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here