Kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij Zoran Zaev, mbërritën në Beograd pasditen e sotme  ku u pritën nga Ministrja e Integrimeve Evropiane Jadranka Joksimovic në Aeroportin “Nikolla Tesla”. 

Të dy kryeministrat do të marrin pjesë në një takim trepalësh me ftesë dhe iniciativë të Presidentit serb Aleksandar Vuçiç, i cili do të mbahet nesër në Novi Sad.

Por gjatë mbërritjes në Serbi, Rama ka tërhequr vëmendjen e mediave me stilin e tij të veshjes. Stil që mediat serbe, e ironizuan duke theksuar që veshja e tij të mos jetë e njëjtë me vendimet politike.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here