Kryeministri Edi Rama ndodhet në Serbi për një vizitë dy ditore, ku pritet të firmoset një marrëveshje mes Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë për sa i përket heqjes se barrierave të ndryshme për biznesin.

Së fundmi janë publikuar edhe pamjet ku kryeministri Rama është së bashku me presidentin serb Aleksandër Vuçiç, kryeministren Serbe Ana Brnabic dhe kryeministrin e Maqedonise së Veriut, Zoran Zaev. 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here