Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë Shqipërinë, ku më të dukshme paraqiten në rajonin jugor dhe juglindor.

Pasditja dhe nata sjellin përmirësim të dukshëm të kushteve të atmosferike duke bërë që moti i kthjellët të jetë dominant në vend.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2 në 17 gradë Celcius.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here