Duke shfrytëzuar popullaritetin e saj, sigurisht pa qenë në dijeni, hakerët fusin kurthe për përdoruesit e uebit. Në listën e publikuar nga kompania e sigurisë “MacAfee”, bëjnë pjesë edhe Lynda Carter, Kourtney Kardashian e Amber Heard. “Shpesh preferojmë shpejtësinë dhe thjeshtësinë kundrejt sigurisë, duke klikuar në linke të dyshimta me të dhëna rreth personazheve të preferuar”, -deklaruan përfaqësues të kompanisë.

Aktorja Ruby Rose, aktorja e “Orange is the new black”, ishte personazhi i famshëm më i rrezikshëm në internet për vitin 2018.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here