Ky është momenti i pazakontë kur shoferi i një Porsche duket se shkel pedalin e gazit në vend të frenave dhe kalon murin, për të rënë sipër një makine tjetër teksa parkonte.

Pamjet e kamerave të sigurisë tregonin parkimin katastrofik në një rrugë të qetë rezidenciale në Britani.

Shoferi i makinës Porsche Taycan – të cilat janë makina tërësisht elektrike dhe kushtojnë rreth 150 000 euro – shkel frenat në vend të gazit, në videon e publikuar nga kompania e emergjencës automobilistike.

Fillimisht Porsche godet një mjet fuoristradë të parkuar dhe më pas shihet që shton shpejtësinë drejt një shtëpie të veçuar dhe më pas bie nga muri i saj në një makine të parkuar.

Nuk duhet me saktësi se ku apo kur ndodhi incidenti, por pamjet janë bërë ‘hit’ në rrjetet sociale.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here