Aktori Laert Vasili dhe ish-deputeti demokrat Oerd Bylykbashi debatuan në studion e “360 Gradë” në RTV Ora mbi protestat e opozitës.

Vasili tha se ai preferon më shumë Tiranën e 17 marsit që ishte në festë për Ditën e Verës sesa atë të një dite me parë ku kishte protestë.

Vasili: Nuk preferoj Tiranën e 16 marsit, preferoj Tiranën e 17 marsit.Ditën e Verës ku kishin ardhur nga gjithë qytetet për të festuar në Tiranë.

Oerd Bylykbashi: Unë isha shumë i shqetësuar me 16 mars për pizhamet dhe pemët e Erion Veliaj.Mos i prisheshin pizhamet.

Laert Vasili: Populli shqiptar ka nevojë për qetësi.

Petrit Vasili: O Laert po e kishim me 14 dhe jo me 17.

Laert Vasili: Populli shqiptar nuk ka nevojë për të rikrijuar një ’97 tjetër, një krizë më të thellë ende politike dhe për të dhënë alarmin se jemi para një junte policore ushtarake. Ateherë secili të hapë përsëi depot e armëve dhe të armatosen shqiptarët. Siç është bërë thirrja e gabuar që nuk kam dëgjuar një mea-culpa.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here