Ish-këshilltari i kreut të PD Lulzim Basha, dhe botuesi i exit.al shkruan me nota të forta proteste ndaj marrëveshjes PS-PD arritur sot për reformën zgjedhore.

Sejamini thotë se marrëveshja e arritur sot, në fakt është bërë më herët por sot u bë publike.

Ndërkaq, ai zbulon edhe qëllimin e marrëveshjes që sipas tij rehabilitoi Damian Gjiknurin dhe përdhosi imazhin e opozitës.

“Është e qartë se marrëveshja që u bë publike sot është arritur më parë, në negociata jo publike, dhe jo në takimin e shkurtër sot.

Takimi në Pallatin e Kongreseve duket se ka patur vetëm një qellim: të rehabilitonte Gjiknurin dhe perdhoste imazhin e opozitës”, shkruan Sejamini.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here