Orgesa Zaimi ka ndarë me të gjithë fansat e saj dje disa detaje nga jeta private. Këngëtarja është nënë e dy fëmijëve, e Borës, e cila është 9 vjeç dhe e Kronit, i cili është 6 vjeç.

Teksa ishte e ftuar në “Ftesë në 5”, artistja u pyet se si reagon kur bashkëshorti i saj harron datën e përvjetorit të martesës. Orgesa vendosi të përgjigjej shumë sinqerisht, pasi tha:

“Ai e harron gjithmonë. Nuk është nga këta tipat romantikë, me lule, nën dritën e hënës etj. dhe prandaj më pëlqen. Për këtë gjë. Edhe ditëlindjen e vet Mentori e harron, nuk e di kur e ka. Nga këta njerëzit është.

Nuk besoj se kjo e bën një njeri më të dashuruar, ose më të dhënë dhe më të respektueshëm në një marrëdhënie që ne kemi vite që e kemi krijuar tashmë. Por avash-avash do e mësoj duke ia shënuar diku. Ne i kemi në data 25 dhe ai është bërë me hije tani, thotë ‘ça kemi ndonjë përvjetor?’. Se Bora ka lind në 25, ne të dy jemi lidhur në 25, martesën e kemi në 25, unë kam lindur në 25, kështu që…”.

Ndërkohë, e pyetur se si do të reagonte nëse do të shtonte pesë kilogramë Zaimi tha: “Vetëm frika se mos kam ngel shtatzënë. Sepse gjithmonë jam 52-53 kile dhe pesha më ka lëvizur vetëm kur isha shtatzënë. Kështu që e vetmja habi në këto pesë kilogramë të fituara është ‘mos jam shtatzënë’ dhe op, vret burrin (teksa shtoi me të qeshur se bën shaka)”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here