Para disa ditësh Stresi bëri një postim në rrjete sociale që tërhoqi vëmendjen e të gjithëve. Reperi u shpreh se në ai ju ka dhënë gjithçka miqve të tij, madje ka përfshirë edhe familjen për t’i ndihmuar dhe disa prej tyre i janë kthyer kundra.

“Kur bëhet fjalë për shoqëri kurrë se bëra gabimin i pari e prita gabimet e të gjithëve ju dhashë gjithçka nga jeta ime deri në detaj. Besnikëri, pastërti… nuk u mora kurrë me fjalë as çfarë dëgjova kurrë nuk e transmetova këto janë gjëra serioze kur rri në rreth shoqëror… more dhashë nënë e babë për ta në kuptimin që edhe familjen e kam përfshirë me ndihmu shokët, prapë do t’i ndihmoj nuk ndryshoj. Por ato që më dolën kundra pasi ju dhashë gjitha këto, këtyre njerëzve ua kam lënë të madhin Zot, sepse besoj çmendurisht te ai dhe e di ndëshkimin e tij”, ka shkruar reperi.

Ndërkohë sot ai ka bërë një tjetër postim dhe ka paralajmëruar gjithë ish-miqtë, që sot duket se janë kthyer në armiqtë e tij, se do ju bëj një diss të fortë. Para 2 vitesh reperi paralajmëroi se do të publikonte një këngë “Po foli i fundit”, por që deri më sot nuk ka pasur një projekt të tillë. Ndërkohë reperi ka shpjeguar ditën e sotme në postimin e tij se këtë këngë nuk ja kushton kundërshtarëve, por njerëzve të tij që e kanë tradhtuar.

“Po foli i fundit është këngë që mos ta keqkuptoni shkon për ata që ju dhashë gjithçka. Për ata që i ndihmova për ata që lash veten keq për ta. Respekt për kundërshtarët e kam me të mitë, me ata që hëngra, me ata që më dolën… Me 25 prill ju betohem në Allah as te ura e Kukësit nuk kini për ta kaluar dot se do t’ju q.. me krejt kush t’ju vijë mbrapa. Unë s’kam dash të flas i fundit po më detyruat o k***a”, ka shkruar reperi.

Kujtojmë se ndërkohë që ishte në arrati, Stresi publikoi këngën “Mahalla” në bashkëpunim me Feron.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here