1. Johnny Depp – koleksione Barbie

Interesi i Johnny filloi kur ai ishte duke luajtur Barbies me vajzën e tij. Por sapo interesi i saj u ndal, Depp nuk donte të ndahej nga kukullat sepse ato ishin një pjesë sentimentale e jetës së tij. Tani ai ka kaq shumë barbi sa u duhet një depo e veçantë.

2.Katy Perry – mbledh flokët e të famshëmve të tjerë

Katy Perry zbuloi një herë se ajo mban flokët e flokëve nga të famshëm të tjerë, si Taylor Swift dhe Miley Cyrus. Ajo i mban ato në çantë. Pjesa më e habitshme është se ajo e di që tingëllon rrënqethëse, por është akoma e paparë për të.

3.Taylor Swift – bërja e globeve të borës

Me sa duket, Taylor Swift kënaqet duke bërë globe dëbore edhe me miqtë. Plus, ajo bëri një glob dëbore nga videoja e saj “Lover”.

4.Mike Tyson – merr pjesë në konkurset e pëllumbave

Një konkurs pëllumbesh tërheq në të vërtetë më shumë njerëz sesa mund të presim, përfshirë njerëz të famshëm si Mike Tyson. Ai në të vërtetë i ka dashur pëllumbat që kur ishte fëmijë dhe tani ai ka mbi një mijë zogj. Ai thotë se pëllumbat mund të na mësojnë shumë për veten tonë.

5.Kendall Jenner – thirrje zogjsh

Ndoshta nuk është thjesht një hobi por një talent i stilit Disney, Kendall Jenner është aq e mahnitshme në fishkëllimë dhe duke bërë tinguj zogjsh saqë do të mendonit se jeni të rrethuar nga një tufë zogjsh.

6.Beyoncé – bletari

Beyoncé filloi bletarinë për të përdorur mjaltin për të ndihmuar vajzën e saj që ka alergji të këqija. Shpejt pas kësaj, ajo u bë një hobi. Tani ajo ka rreth 80,000 bletë dhe 2 koshere.

7.Brad Pitt – qeramikë

Brad Pitt filloi hobin e tij me skulpturë dhe qeramikë si një gjë shëruese për t’u bërë pas divorcit të tij. Por sot është një mënyrë për të shprehur veten e tij. Në fakt arriti në një nivel ku ai rrëmbehet aq shumë sa  tani nuk dëshiron të ndalet.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here