Ish deputeti socialist Namik Dokle, përmes një statusi në rrjetin social facebook ka reaguar me tone të ashpra kundrejt menaxhimit të situatës, specifikisht trajtimit të rasteve të pacientëve të sëmurë me Covid-19.

Dokle shkruan se jemi të barabartë kur virusi na prek, por “teresisht te pabarabarte ne luften kunder tij, ne kurim.”

Ai e quan mashtrim dhe hipokrizi menyrën e trajtimit të pacientëve duke sjellë edhe disa raste për paralelizim të situatës:

“Papa- ftohje e lehte,- i behet testi i bekuar
Qytetari i thjeshte- temperatura 38,- presim
Infermieri- temperature e larte,- telefonojne kur te vdes.”-shkruan ish deputeti.

Reagimi i plotë

TE GJITHE TE BARABARTE NDAJ KORONAVIRUSIT?-
– MASHTRIM DHE HIPOKRIZI!

Nder te paret qe foli per kete “barazi” ishte Bill Gates.
Pas tij qindra dhe mijera te tjere, gjithfaresh, neper bote.
Eshte mashtrim dhe hipokrizi. Te barabarte kur virusi na prek,
por teresisht te pabarabarte ne luften kunder tij, ne kurim.
Ja cfare shkruan nje mjeke ne Itali, nje nga mijera te tjere
qe luftojne me Covid 19:
Dybala- ka dyshim,- i behet testi
Zingaretti- temperatura 35,- i behet testi
Borrelli- pak pa pejf,- i behet testi
Maldini- asimptomatik,- i behet testi
Papa- ftohje e lehte,- i behet testi i bekuar
Qytetari i thjeshte- temperatura 38,- presim
Infermieri- temperature e larte,- telefonojne kur te vdes.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here