Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka shkarkuar John Boltonin nga posti i Këshilltarit për Sigurinë Kombëtare.

Shefi i Shtëpisë së Bardhë tha sot se ai i kërkoi Bolton të jepte dorëheqjen pasi “nuk pajtohej me shumë nga sugjerimet e tij”.

“Mbrëmë informova John Bolton-in se shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë. Unë kisha mospajtim të plotë me shumë prej sugjerimeve të tij, si dhe të tjerë në administratë, kësisoj i kërkova John-it dorëheqjen që u pranua mëngjesin e sotëm. E falënderoj shumë John-in për shërbimet e tij. Do të emëroj një Këshilltar të ri për Sigurinë Kombëtare javën e ardhshme”, shprehet Donald Trump.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here