KreuEkonomiVendimi i Qeverisë për rritjen e pagave, ironizon mjeku: Më përfshinë emocione...

Vendimi i Qeverisë për rritjen e pagave, ironizon mjeku: Më përfshinë emocione të forta

Mjeku i njohur Tritan Kalo nuk e kursen ironinë e tij për vendimin e Qeverisë, për rritjen e pagave me 7% në sektorin e shëndetësisë.

Nëpërmjet disa fotove të shpërndara në profilin e tij, Kalo shkruan se e përfshinë emocione të forta sapo administratorja e Spitalit i dha lajmin se nga 1 prilli 2019 paga bazë do të rritej me 7%.

‘Vetëm një kafe e fortë mes miqsh pas këtij lajmi të lumnueshëm e lotsjedhës, më bëri të mundur vijimin normal të ditës së punës në QSUT…. JU LUTEM na e kurseni mëndjen dhe zemrën në të ardhmen nga këto emocione kaq të forta!!!’, ka shkruar ndër të tjera mjeku i QSUT Tritan Kalo.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

spot_img