Një video është publikuar nga syri.net se si grabitësit e Rinasit kanë mundur lehtësisht në mes të ditës të lëvizin traun e betonit dhe të hapin derën prej nga hynë për të marrë sasinë e konsiderueshme të parave.

Grabitja spektakolare e dy ditëve më pas ngriti shtetin në këmbë, teksa debat i gjerë po bëhet për cënimin e sigurisë kombëtare, apo dhe autoritetet përgjegjëse për ngjarjen e rëndë.

Aktualisht në aeroportin e Rinasit patrullojnë forcat e Ushtrisë, që gjithashtu kanë hapur debat nëse është apo jo kushtetuese ndërhyrja e tyre.

Asgje personaleDetyra kryesore e medias eshte te tregoje ngjarjen, ndersa e shtetit te rrezuar mberdhe te mbuloje mullarin me plastmas. Pamjet e siguruara nga Syri.net tregojne se kush eshte shteti i Edi Rames, kush jane koncesionet e Edi Rames, kush eshte siguria kombetare e Edi Rames, kush eshte Sander Lleshaj i Edi Rames…p.s…dhe llogjikisht edhe se kush eshte Edi Rama qe votuan shqiptaret…

Posted by Bledian Koka on Thursday, April 11, 2019

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here