Janë arrestuar 11 persona pasi kanë dhunuar kryetarin e Komunës në një zonë të Meksikës.

Fshatarët e zonës e lidhën pas një kamioni dhe tërhoqën zvarrë në rrugë pasi nuk kishte mbajtur premtimin që u kishte bërë në fushatë.Sipas mediave të huaja, ky ishte sulmi i dytë nga fermerët ndaj kryetarit të komunës, që kërkuan të mbante premtimin e tij për rregullimin e një rruge lokale.

Policia ndërhyri për të liruar kryetarin Jorge Luis Escandón Hernández, i cili nuk pati lëndime të mëdha.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here