Italiani Edi Reja do të jetë trajneri i ri i kombëtares shqiptare, dhe pritet që prezantimi i teknikut të bëhet ditën e martë.

Lexo edhe: Duka në Itali u takua me Edoardo Reja

Më parë edhe presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka deklaruar se emërimi i trajnerit do të ndodhë në muajin prill. Tekniku italian, me një eksperiencë të gjatë drejtimi ekipesh në Serie A, do të pasojë kështu bashkëkombasin e tij, Christian Panucci, i cili u shkarkua pas humbjes me Turqinë në Shkodër.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here