Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se janë shënuar 69 raste t ëreja ditore, me shpërndarje 23 raste në Tiranë, nga 10 në Durrës e Krujë, gjashtë në Vlorë, pesë në Mat, 4 në Kurbin dhe Kamëz, nga dy në Shkodër, Fier e KAvajë dhe një rast në Lushnje.

Tre persona kanë humbur jetën në 24 orë, një 44-vjeçare nga Durrësi, një 71-vjeçar dhe një 85-vjeçar nga Tirana, të tre me sëmundje shoqëruese.

Ndërkaq vijon të ketë shtrime në spital, ku numri total ka shkuar 79 pacientë, 7 në terapi intensive dhe tre të intubuar.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here