Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se 64 raste të reja ditore janë shënuar në 24 orët e fundit, teksa bën të ditur se 2 persona të tjerë kanë humbur jetën.

“Ndërron jetë pacientja 78-vjeçarja nga Tirana e transferuar nga një spital jopublik në terapi intensive në reanimacion, dhe një 83-vjeçar nga Durrësi në terapi intensive vuante nga hipertensioni”, bën të ditur MSH.

Rastet e reja janë përkatësisht 15 në Tiranë, 14 në Krujë, 11 në Shkodër, 7 në Durrës, 4 në Lezhë, nga tre në Kukës e Pukë, 2 në Kurbin, dhe nga një në Korcë, Elbasan, Vlorë, Berat, Mat dhe Pogradec.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here