Policia e Kukësit ka vënë në pranga tre persona të cilët trafikonin mjete kontrabandë në Shqipëri.

Të arrestuar janë F.B., 45 vjeç, S.M., 46 vjeç dhe Z.N., 42 vjeç. Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në servisin e secilit prej tyre, u konstatuan mjete pa ju nënshtruar regjimit doganor, mjete të çregjistruara të blera pa asnjë faturë tatimore apo fletë shoqërimi, pa akt shitje e blerje, të cilat u bllokuan në cilësinë e provës materiale.

Materialet për veprime të mëtejshme i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprat penale “Kontrabanda me mallra të tjera”, “Trafikimi i mjeteve motorike” dhe “Fshehja e të ardhurave”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here