Një sasi prej 26 300 dollarë të padeklaruara janë sekuestruar në Rinas.

Sipas policisë paratë i përkisnin një siriani dhe një turku, të cilët synonin t’i nxirrnin ilegalisht nga Shqipëria paratë.

Strukturat e Antitrafikut të Doganës në bashkëpunim me Policinë gjatë përpunimit të linjës ajrore Tiranë – Stamboll, kane kaluar për kontroll në vijën e dyte shtetasit me iniciale F.E dhe O.A, ku ju gjeten 26.300 dollare.

Policia ka marrë në pyetje dy personat, ndërsa vijojnë hetimet.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here