Dita e fundit e 2019-ës, 31 dhjetori, nuk ka lënë pas edhe ngjarjet e rënda në Shqipëri, ku pas atentatit që ju bë në zyrë kryebashkiakut të Lushnjes, duke e lënë të plagosur nga shërthimi i një granate, një tjetër zyrtar është plagosur, këtë radhë me thikë.

Ngjarja ndodhi në Sukth, ku Rrapo Osmani, kryetar i njësisë administrative të Sukthit, ka mbetur i plagosur me dy goditje me thikë. i plagosur ka mbetur edhe një 2-vjeçar me inicialet K.O,  të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.Nga veprimet  e para hetimore dyshohet se autor i kësaj ngjarje është A.M., i cili është shpallur në kërkim dhe  po punohet për kapjen e tij, njofton policia. 


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here