Ish-Presidenti dhe kreu aktual i Këshillit Kombëtar të PD, Bujar Nishani e sheh gjendjen në të cilën ndodhet Partia Demokratike si më kritiken të kësaj force politike që nga krijimi i saj. Përgjegjësinë e sheh drejtpërdrejtë të Lulzim Bashës dhe vendimet arbitrare të tij.

“PD sot ka një përçarje shumë të thellë dhe të madhe. Ka një humbje të madhe të besimit te opinion publik dhe njerëzit që e përbëjnë”, shprehet ai.

Për Nishanin, PD rrezikon që përballë shqiptarëve të shihet edhe si alternativa që mund t’i marrë pushtetin Edi Ramës.

“Nëse PD nuk gjen rrugën e saj për t’u rritur politikisht, për të zgjeruar bazën e aksesit te opinion publik do vazhdojë të humbasë mundësinë për të qenë alternativë pushteti”, u shpreh ish-presidenti.

Lulzim Bashës i kujton se ka mandat 4 vjeçar në krye të Këshillit.

“Jam zgjedhur nga këshilli kombëtar për një mandate 4-vjeçar. Basha mund të marrë çdo vendim politik por kjo do e diskreditojë më shumë”, deklaroi Nishani.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here